FAK_TAI
1.03K subscribers
4.11K photos
671 videos
6 files
1.14K links
FAK_TAI - Tikros naujienos apie tai kas vyksta Lietuvoje ir ne tik. https://kelkislt.com

Kvieskite draugus: https://t.me/fak_tai
Jūsų aktyvių diskusijų įvairiomis temomis erdvė: https://t.me/faktaichat
Siųskite išskirtines naujienas: @Faktai_Bot
Download Telegram
⚡️Šveicarija įšaldė beveik 8 mlrd. USD vertės Rusijos aktyvų

Šveicarija ketvirtadienį pranešė, kad iki šiol yra įšaldžiusi Rusijos aktyvų iš viso už 7,5 mlrd. Šveicarijos frankų (7,9 mlrd. USD) dėl sankcijų.
⚡️Konservatoriai nesutinka mažinti elektros kainų – atmetė visas tokias P. Gražulio pataisas.

Valdančioji Seimo dauguma, gindama elektros perpardavinėtojų viršpelnius, ketvirtadienį atmetė visas parlamentaro Petro Gražulio pateiktas Elektros energetikos įstatymo pataisas, kuriomis būtų ženklai sumažintos elektros kainos gyventojams ir verslui.

Sekite 👉 @fak_tai
Grupė 👉@faktaichat
Chat botas 👉@Faktai_Bot
⚡️Skandalo tęsinys: A. Širinskienė gali nurimti – dingę parašai dėl M. Majausko atkurti

Trečiadienį dingę Seimo narių parašai po nutarimo projektu dėl nepasitikėjimo parlamentinio Biudžeto ir finansų komiteto pirmininku Mykolu Majausku atkurti, ketvirtadienį pranešė Seimo kanceliarija.
„Seimo kanceliarija informuoja, kad incidentas dėl ištrintų parašų po Seimo narės Agnės Širinskienės registruojamu projektu išspręstas. Parašai atkurti, o Seimo narei pateiktas dokumentas su visais Seimo narių parašais ir jų tikrumą patvirtinančiais metaduomenimis, kad šiandien parašai galėtų būti įteikti Seimo pirmininkei“, – pranešė Seimo Spaudos tarnyba.

Sekite 👉 @fak_tai
Grupė 👉@faktaichat
Chat botas 👉@Faktai_Bot
⚡️„Lifosa“ gamybą atnaujinti planuoja tik gruodžio viduryje

Rugsėjį veiklą sustabdžiusi laikinojo administratoriaus prižiūrima Kėdainių fosforo trąšų gamykla „Lifosa“ gamybą atnaujinti planuoja gruodžio 10-15 dienomis, teigia įmonės atstovė.
„Tikslesnė su bendrovės veiklos atnaujinimu susijusi informacija dar tikslinama, bet šiuo metu planuojama, kad produkcijos gamybą bus galima pradėti gruodžio 10-15 dienomis“, – sakė įmonės atstovė spaudai Indrė Mažeikienė.

Sekite 👉 @fak_tai
Grupė 👉@faktaichat
Chat botas 👉@Faktai_Bot
⚡️Kauno apygardos teismas atvers teisėjų, Druskininkų mero korupcijos bylą. Korumpuoti pareigūnai teis korumpuotus pareigūnus

Penktadienį Kauno apygardos teismo teisėjų kolegija rengiasi atversti didelės apimties teisėjų ir Druskininkų mero korupcijos bylą.
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
‼️Turkijos Samsuno uoste, esančiame Juodosios jūros pakrantėje, įvyko sprogimas, po kurio kilo gaisras, praneša CNN Türk.
⚡️ Rupšis: Lietuva planuoja pagerinti gyvenimo sąlygas JAV kariškiams

Pasak jo, ketinama sąlygas dar labiau pagerinti Pabradės poligone ateityje statant nuolatinių kareivinių rajoną. „Amerikiečių dėmesys niekur nebuvo dingęs, amerikiečių dėmesys buvo aiškus ir atitinkamai adekvatus į atitinkamą grėsmę tuo metu“, – teigė V. Rupšys.

Sekite 👉 @fak_tai
Grupė 👉@faktaichat
Chat botas 👉@Faktai_Bot
⚡️Suomijos premjerė pripažino žiaurias Europos klaidas

Suomijos premjerė Sanna Marin penktadienį pateikė „žiauriai sąžiningą“ Europos pajėgumų Rusijai pradėjus karą Ukrainoje įvertinimą: ji „nepakankamai stipri“, kad viena atsilaikytų prieš Maskvą.

Sekite 👉 @fak_tai
Grupė 👉@faktaichat
Chat botas 👉@Faktai_Bot
⚡️„Ignitis“ keičia nefiksuotos kainos elektros tiekimo buitiniams vartotojams planą

Energetikos bendrovės „Ignitis“ buitiniai vartotojai, pasirinkę nefiksuotos kainos elektros tiekimo paslaugą, sulaukė pranešimų, kad jos nebelieka.Vietoje to bendrovė siūlo pasirašyti 36 mėnesių sutartis fiksuotais tarifais, kurie nuo 2023 m. sausio įsigalios tuo atveju, jeigu klientai „nieko nedarys“.

Sekite 👉 @fak_tai
Grupė 👉@faktaichat
Chat botas 👉@Faktai_Bot
⚡️Elonas Muskas užblokavo Kanye Westą „Twitter“

Prisiminkite, kad dieną prieš tai reperis interviu su radijo laidų vedėju Alexu Jonesu portale „Infowars“ prisipažino, kad simpatizuoja Putinui.

Sekite 👉 @fak_tai
Grupė 👉@faktaichat
Chat botas 👉@Faktai_Bot
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Latvija nusprendė Kalėdų eglutę papuošti svastikomis? 🤯

@InfoDefenseLIT @InfoDefAll
⚡️Nuo gruodžio vidurio elektromobilius Klaipėdos viešose stotelėse galima krauti tik valandą

Siekiant sumažinti dėl brangstančios elektros augančias eiles, nuo gruodžio vidurio Klaipėdoje iki valandos ribojamas automobilių krovimo laikas viešose stotelėse. Dabar jomis galima naudotis dvi–keturias valandas.

Sekite 👉 @fak_tai
Grupė 👉@faktaichat
Chat botas 👉@Faktai_Bot
⚡️Lietuvos Vyriausybė skirs 13 mln eurų pagalbą ne tik Ukrainai bet dabar jau ir Moldovai

Vyriausybė skirs 13 mln. eurų humanitarinės pagalbos paketui Ukrainai, o taip pat daugybę karo pabėgėlių priėmusiai ir tebepriimančiai Moldovai.
⚡️Vokietija ir Norvegija nori steigti NATO vadovaujamą grupę jūrų infrastruktūrai saugoti

Sekite 👉 @fak_tai
Grupė 👉@faktaichat
Chat botas 👉@Faktai_Bot
⚡️Naujas Valstybinės kalbos įstatymo projektas Lietuvoje – be asmenvardžių ir su liberaliau rašomais pavadinimais

Grupė parlamentarų parengė naują Kalbos įstatymo projektą, kurį numatoma priimti kaip konstitucinį įstatymą.
⚡️Gydytoja ortodontė perspėja: Lietuvoje pirmuosius žingsnius deda nelegalias dantų tiesinimo paslaugas siūlantys sukčiai

Specialistai perspėja, kad už Atlanto jau seniai ramybės neduodantys, Europoje taip pat išplitę sukčiai deda pirmuosius žingsnius ir Lietuvoje. Laidoje „Odontologai pataria“ gydytoja ortodontė Jurga Liatukienė papasakojo, kad mūsų šalyje bandoma sugundyti nuotoliniu gydymu dantų tiesinimo kapomis, nors tokia paslauga yra ne tik nelegali, bet ir pavojinga sveikatai.

Sekite 👉 @fak_tai
Grupė 👉@faktaichat
Chat botas 👉@Faktai_Bot
⚡️Lietuvos socialdemokratai: Kreivio ir Norkūno nesiskaitymas su skaidrumo principais yra nepateisinamas

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija renka papildomą informaciją ir aiškinsis, ar energetikos ministras Dainius Kreivys ir finansų viceministras Gediminas Norkūnas, tinkamai nedeklaruodami „Ignitis grupės“ akcijų, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo, rašoma Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos.
⚡️Karbauskis apie M. Majausko šalinimą iš TS-LKD: nė pusė metų nepraeis, kaip sugrįš

LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis neabejoja, jog pirmadienį iš TS-LKD partijos pašalintas Mykolas Majauskas netrukus vėl grįš į konservatorių gretas. „Valstiečių“ lyderio teigimu, tokia TS-LKD politika nėra naujiena – R. Karbauskis įvardijo iš partijos pašalintą, tačiau dabar Užsienio reikalų viceministro pareigas einantį Mantą Adomėną. Taip pat atkreipė dėmesį, jog pavasarį iš Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkų patrauktas Žygimantas Pavilionis vėl grąžintas į postą. Todėl, R. Karbauskio manymu, M. Majausko situacija nebus išimtis.

Sekite 👉 @fak_tai
Grupė 👉@faktaichat
Chat botas 👉@Faktai_Bot
⚡️Moksleivių tėvai pakraupo: Lietuvoje temperatūra mokyklose nukrito žemiau normos

Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazijos pradinukų tėvai teigia išgyvenantys sunkų periodą. Negana to, kad ketvirtokų klasė vieneriems mokslo metams iškeldinta į Raimundo Sargūno sporto gimnaziją, laikinai čia įsikūrę vaikai dar ir mokėsi šaltoje klasėje. Nuo šildymo sezono pradžios klasėje temperatūra siekdavo vos 11 laipsnių, nors pagal higienos normos reikalavimus, temperatūra turi būti ne žemesnė kaip 18 laipsnių.
⚡️Skelbia, kas nuo kitų metų gaus padidintas 300 eurų stipendijas – išskyrė dvi kryptis

Nuo kitų mokslo metų vokiečių ar prancūzų kalbos pedagogikos studijas pasirinkę studentai galės gauti 300 eurų stipendijas, BNS nurodė Švietimo, mokslo ir sporto ministrės patarėjas Dainoras Lukas.