AKTUALI INFORMACIJA
Teismas atmetė skundus dėl prezidento rinkimų rezultatų

Teismas atmetė skundus dėl prezidento rinkimų rezultatų

Signataras Zigmas Vaišvila teismui skundė pirmojo Lietuvos Respublikos prezidento rinkimų turo rezultatus. Signataras įsitikinęs, kad rinkimuose buvo daug pažeidimų, todėl prašė rezultatus paskelbti negaliojančiais. Tačiau tokius skundus Lietuvos Vyriausiasis administracinis teismas atmetė.

Teismui iš viso buvo pateikti du skundai dėl rinkimų organizavimo. Vieną iš skundų teisėjai atsisakė priimti, motyvuodami tuo, kad rinkimai yra įvykę ir balsavimas jau yra pasibaigęs. Kitą skundą buvo atsisakyta nagrinėti, nustačius, kad skundžiamas balsų skaičiavimas tam tikrose apylinkėse.

Teismas konstatavo, kad tokie skundai pirmiausia turi būti teikiami VRK, o ne teismui.

„Pareiškėjai nėra pasinaudoję specialia Rinkimų kodekse nustatyta apygardų, savivaldybių rinkimų komisijų sprendimų skundimo VRK procedūra. Vadinasi, VRK, kaip centrinė rinkimų organizavimo institucija, kuriai suteikti įgaliojimai pripažinti rinkimų rezultatus rinkimų apygardose negaliojančiais, dar nėra įvertinusi pareiškėjų skunde teismui nurodytų aplinkybių dėl rinkimų rezultatų atitinkamose rinkimų apylinkėse ir priėmusi dėl to sprendimo.

Pareiškėjams išaiškinta, kad, nesutikdami su apygardos, savivaldybės rinkimų komisijos sprendimais, priimtais dėl pareiškėjų skundų dėl rinkimų apylinkės rinkimų balsų skaičiavimo, jie gali skųsti šiuos sprendimus VRK”, – nurodyta neskundžiamoje teismo nutartyje.

Tokius teismo sprendimus Z.Vaišvila pavadino atsakomybės vengimu: „Panašu, kad teismas tiesiog išsigando atsakomybės dėl galimo būsimo sprendimo tokioje byloje. Gi priėmus tokį skundą nagrinėti, sunku įsivaizduoti, kaip tokį skundą atmesti. (…) Teismas „saliamoniškai” nusprendė nenagrinėti skundo. (…) Tad likome be teismo nuomonės dėl VRK savivaldžiavimo.”

0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Enter Captcha Here :