AKTUALI INFORMACIJA
Demokratija pagal Lietuvos manierą. Seimo komitetas prašys VSD įvertinti kandidatų į prezidentus retoriką

Demokratija pagal Lietuvos manierą. Seimo komitetas prašys VSD įvertinti kandidatų į prezidentus retoriką

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) prašys Valstybės saugumo departamento (VSD) įvertinti kandidatų į prezidentus retoriką nacionalinio saugumo požiūriu.

„Manome, kad paprašysime Valstybės saugumo departamento atlikti tam tikrą vertinimą. Gavę jų rekomendacijas, priimsime tolesnius sprendimus“, – trečiadienį po komiteto posėdžio sakė NSGK pirmininkas konservatorius Arvydas Pocius.

Jo teigimu, vertinimo prašosi kai kurių kandidatų vieši pasisakymai apie tai, kad Lietuva turėtų išstoti iš NATO ir Europos Sąjungos, glaudžiau bendradarbiauti su Rusija ir panašūs.

„Situacija tokia, kad turime vertinti“, – sakė A. Pocius.

NSGK narys iš opozicijos „valstietis“ Jonas Jarutis teigė, kad VSD be jokių raginimų vertina grėsmes nacionaliniam saugumui.

„Tikime, kad specialiosios tarnybos stebėjo ir stebi aplinką, susidariusią apie visus kandidatus“, – sakė jis.

Seimo nario teigimu, negalima sakyti, kad už mediką Eduardą Vaitkų balsavo prorusiškų pažiūrų rinkėjai.

„Nedrįsčiau sakyti, kad visi tie balsai būtų grynai prorusiški. Tiesiog galbūt yra protesto balsai, gal kai kam užkirstas kelias į Baltarusiją nuvažiuoti, kažkas kokį nors nedidelį verslą prarado. Visuose rajonuose buvo tokių, kurie balsavo už poną Vaitkų“, – kalbėjo J. Jarutis.

„O retorika yra tokia, kokia yra, kiekvienas atsakingas už savo žodžius. Man tokia retorika nėra labai priimtina, bet gyvename demokratinėje valstybėje. Nematau kokios nors ypatingos grėsmės dėl to“, – sakė jis.

Per prezidento rinkimus, dalies ekspertų vertinimu, Kremliaus naratyvus reiškęs E. Vaitkus surinko 104.000 rinkėjų balsų ir liko penktoje vietoje. Iš aštuonių kandidatų jis daugiausia balsų gavo Šalčininkų rajone ir Visagine.

Per prezidento rinkimų kampaniją E. Vaitkus pasisakė už aukščiausių politinių kontaktų atnaujinimą su karą Ukrainoje, taip pat Baltarusija. Jis tvirtino, kad Rusija nekelia grėsmės Lietuvai, kritikavo Lietuvos narystę Europos Sąjungoje ir NATO.

0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Enter Captcha Here :