AKTUALI INFORMACIJA
Manipuliavimo rinkimais instrumentas: Kodėl VRK atsisakė pateikti Stebėtojų gildijai bendrą jos atspausdintų balsavimo biuletenių skaičių?

Manipuliavimo rinkimais instrumentas: Kodėl VRK atsisakė pateikti Stebėtojų gildijai bendrą jos atspausdintų balsavimo biuletenių skaičių?

Buvęs VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas Stebėtojų gildijos stebėtojams patvirtino, kad jo vadovavimo laikotarpiu į apylinkių komisijas buvo atvežama apie 105% balsavimo biuletenių, skaičiuojant pagal rinkėjų sąrašus.

VRK atsisakė pateikti Stebėtojų gildijai bendrą jos atspausdintų balsavimo biuletenių skaičių. Kodėl?

Manau, kad todėl, jog mūsų surinkti duomenys pagrįstai leidžia teigti, kad šiuose rinkimuose ir referendume, kada pirmą kartą buvo leista rinkėjams balsuoti bet kurioje apylinkėje, į jas prieš balsavimo dieną (2024-05-12 d.) buvo atvežta ne 100%, o tik nuo 1/3 iki 2/3 balsavimo biuletenių! Kodėl?

O gi todėl, kad stebint padėtį rinkimų apylinkėse balsavimo dieną atvežti papildomus biuletenius, t.y. pažeidžiant įstatymo reikalavimą juos atvežti 12 val. iki balsavimo pradžios. Ypač ten, kur nėra stebėtojų.

Kad neatsektume pėdsakų, biuletenių perdavimo-priėmimo aktai dažniausiai yra be jų pasirašymo datų ir be valandų, dažniausiai – ir be numerių. Yra ir nepasirašytų, taisytų ranka (keičiant perduodamų biuletenių skaičius).

Tai – pagrindinis manipuliavimo rinkimais instrumentas. Kad negalima būtų susekti šių griežtos apskaitos dokumentų judėjimą ir po to atbuline data surašyti reikiamus aktus, VRK naudojama informacinė sistema (VRKIS) leidžia atbuline data keisti joje duomenis! Ar kas nors įsivaizduojate tokią netvarką buhalterinės apskaitos programose?! Jau senai būtumėte nuteisti.

Kad niekas nesukontroliuotų šių procesų, VRKIS pagal atbuliniu laiku įvestus duomenis jos formuojamuose balsų skaičiavimo protokoluose neleidžia įrašyti šiuose protokoluose balsavimo biuletenių perdavimo-priėmimo aktų, nors Rinkimų kodeksas įpareigoja apylinkių komisijas tai padaryti prieš pradedant balsavimą šiose apylinkėse!

Tad visi šie balsų skaičiavimo protokolai yra neteisėti, nes yra be šių privalomų duomenų – kiek ir kada balsavimo biuletenių pateko į apylinkės komisiją.

Balsavimo dieną Vilniaus miesto savivaldybės (apygardos) k omisijoje fiksavome aibę apylinkėms neišdalintų maišų su vokais, taip pat atviras dėžes su apylinkių komisijoms neperduotais balsavimo biuleteniais ant grindų (nuotraukos). Laukiančiais savo „eilės“ ir vietos, kur turės patekti į apylinkes… Paslapčia.

Kad visiškai sumėtyti galus, beveik visiems stebėtojams, kuriems pavyko gauti balsų skaičiavimo protokolų kopijas, buvo pasiūlyta pasirašyti juos, neįrašius privalomų duomenų apie į maišus sudėtų balsavimo biuletenių plombavimą ir plombų numerius!

0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Enter Captcha Here :