ĮVYKIAI
Scholzas: Vokietija yra pasirengusi dislokuoti 35 000 karių, kad paremtų sąjungininkus

Scholzas: Vokietija yra pasirengusi dislokuoti 35 000 karių, kad paremtų sąjungininkus

Vokietijos kancleris Olafas Scholzas vakar, gegužės 6 d., pareiškė, kad Vokietijos vyriausybė daugiausia dėmesio skiria Šiaurės Rytų ir Vidurio Europos gynybai ir yra pasirengusi skubiai dislokuoti savo pajėgas, kad paremtų sąjungininkus.

O. Scholzo skaičiavimais, parengtų dislokuoti Vokietijos karių skaičius siekia 35 tūkstančius.

Vizito Lietuvoje metu surengtoje spaudos konferencijoje Olafas Scholzas pažymėjo, kad saugumo padėtis Baltijos šalyse išlieka įtempta.

Jis priminė, kad prieš dvejus metus Vokietija prisiėmė užduotį ginti Estijos, o šiemet – ir Latvijos oro erdvę. Bundesveras taip pat dislokuos brigadą Lietuvoje.

O. Scholzas sakė, kad Vokietija sugebėjo nuosekliai reaguoti į prasidėjusius karo veiksmus Ukrainoje, o Bundesveras dar kartą patvirtina savo įsipareigojimą ginti Šiaurės Rytų ir Vidurio Europą.

„Beveik 35 000 Vokietijos karių yra pasirengę skubiai paremti mūsų sąjungininkus kritiniu atveju”, – sakė kancleris, kurį cituoja Vokietijos vyriausybės interneto svetainė.

Kancleris pabrėžė, kad Vokietija yra pasirengusi ginti „kiekvieną NATO teritorijos kvadratinį centimetrą”.

Kreipdamasis į Lietuvos žurnalistus, jis pareiškė: „Užpuolimas prieš jus taip pat būtų užpuolimas prieš mus! To neturi atsitikti.

0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Enter Captcha Here :