AKTUALI INFORMACIJA
Seimas pritarė tyrimo komisijos išvadoms dėl galimo kišimosi į 2019 m. LR Prezidento rinkimus

Seimas pritarė tyrimo komisijos išvadoms dėl galimo kišimosi į 2019 m. LR Prezidento rinkimus

Seimas po svarstymo pritarė 2023 m. spalio 31 d. sudarytos Seimo laikinosios tyrimo komisijos, nagrinėjusios galimą neteisėtą informacijos apie asmenis rinkimą ir panaudojimą, galimą neteisėtą poveikį žvalgybos ir kitų teisėsaugos institucijų veiklai, galimą kišimąsi į 2019 metų Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimų procesą, galimą neteisėtą paramą šiai rinkimų politinei kampanijai, galimus pranešėjų teisių pažeidimus, galimą neteisėtą įtaką įvedant sankcijas Baltarusijos Respublikai, išvadoms.

Komisija konstatavo, kad Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos atsisakymas liudyti komisijai yra nesuderinamas su Konstitucija, Prezidento duota priesaika ir įstatymais.

Komisija nustatė, kad 2021 birželio mėn. formuojant Lietuvos poziciją Europos Vadovų Taryboje dėl sankcijų baltarusiškoms trąšoms įvedimo Respublikos Prezidentas G. Nausėda aktyviai siekė, kad sankcijos baltarusiškų trąšų verslui nebūtų taikomos. Jo patarėjai, atstovaudami Prezidento pozicijai, Užsienio reikalų ministerijos pareigūnams ir diplomatams darė poveikį, kuriuo buvo siekiama netaikyti sankcijų baltarusiškoms trąšoms.

Komisija gavo duomenų, kad kai kurie su baltarusiškų trąšų verslu susiję asmenys bandė tapti ir tapo nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių valstybės įstaigų vadovais bei išrinktojo Prezidento patarėjais.

Išvadoje rašoma, kad Prezidento ir jo aplinkos palaikomi ryšiai su asmenimis, kurie yra susiję su baltarusiškų trąšų verslu besiverčiančiais asmenimis ir verslo įmonių vadovais (akcininkais) bei atstovais, daro šalies vadovą pažeidžiamą.

Komisija taip pat pateikė siūlymus dėl:

🔸informacijos įslaptinimo pažeidimų ir piktnaudžiavimo nepagrįstai įslaptinant informaciją užkardymo;

🔸rinkimų finansavimo kontrolės;

🔸kriminalinės žvalgybos ir žvalgybos kontrolės;

🔸pranešėjų teisių apsaugos ir Tomo Gailiaus pažeistų teisių atkūrimo.

Dėl STT ir VSD surinktos informacijos išsaugojimo komisija ragina STT ir VSD nesunaikinti surinktos informacijos ir ją saugoti ne trumpiau kaip 10 metų.

0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Enter Captcha Here :