AKTUALI INFORMACIJA
Didžiausia betvarkė Lietuvos ambasadose ir konsulinėse įstaigose užsienyje ir ne tik

Didžiausia betvarkė Lietuvos ambasadose ir konsulinėse įstaigose užsienyje ir ne tik

Pažeidžiant Rinkimų kodekso reikalavimus, VRK šioms apylinkių komisijoms leido neplombuoti balsavimo biuletenių maišuose, o tik „atsakingai“ juos saugoti atvirose dėžėse ambasadose!

Įsivaizduojate koks papildomo „balsavimo“ užsienyje rezervas galėjo būti panaudotas – iš 460 tūkst. oficialiai iš Lietuvos išvykusių rinkėjų vos 48 tūkst. įsiregistravo dalyvauti šiuose rinkimuose ir referendume. Tokiu būdu iš anksto žinoma, kiek bus „laisvų“ biuletenių.

Kadangi antra tiek išvykusių į užsienį oficialiai to nedeklaravo, tai Lietuvoje tokiems „laisviems“ balsavimams yra dar toks pat balsavimo biuletenių „rezervas“. Tereikia patikrinti, kiek metų toks išvykęs neateina į savo apylinkę balsuoti.

Todėl ir nesivarginta lankyti balsuojančių namuose – aplankyti tik apie dešimtadalis. Ne vienuose senelių namuose ir kitose specialiose vietose taip pat nesilankė apylinkių komisijų nariai.

Tad tik retorinis klausimas, kodėl iškvietimo į namus registracija užsiima pati VRK, bet ne apylinkių komisijos, kurios turi visus rinkėjų sąrašus ir kuriose dirba per 28 tūkst. narių?

Visa kita – tai jau techninio šios „rinkimų“ sistemos BLEFO aptarnavimas, nuo neantspauduotų ar neplombuotų balsadėžių iki neantspauduotų balsavimo biuletenių.

Esminis yra ir informacijos slėpimas nuo stebėtojų, nors Rinkimų kodeksas neriboja jų teisės gauti visų rinkimų dokumentų kopijas ar juos nusifotografuoti, išskyrus asmenų duomenis.

❗️Raginame nuėjti į rinkimus ir
SUGADINTI balsavimo biuletenį❗️

0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Enter Captcha Here :