AKTUALI INFORMACIJA
Iki 800 000 balsavimo biuletenių referendume ir Respublikos Prezidento galėjo būti panaudoti neteisėtai

Iki 800 000 balsavimo biuletenių referendume ir Respublikos Prezidento galėjo būti panaudoti neteisėtai

Dėl to ir kilo daugiausia ginčų balsavimo metu. 2024-05-19 d. posėdyje VRK nariai prakalbo apie teisės būti stebėtojais atėmimą. Na tikrai negerai, kai tokį rinkimų „organizavimą“ stebi pašaliniai. Nors pati VRK raštišku atsakymu mums patvirtino stebėtojų teisę į visą informaciją.

Dar vienas didelis atradimas – apygardų komisijos nenagrinėjo laiku (per 24 val.) stebėtojų pateiktų protestų ir skundų, net susijusių su balsavimu ir jo rezultatais! Nors tai privalėjo padaryti per 48 val. nuo jų gavimo! 2024-05-19 posėdyje VRK tai pripažino, bet ignoruodama tai, patvirtino ir referendumo, ir Respublikos Prezidento rinkimų I turo rezultatus bei paskelbė II turą!

Toks jausmas, kad iki šiol niekas nieko neskundė, o jei ir surašydavo protestus, tai nekontroliavo jų nagrinėjimo, neskundė sprendimų dėl jų. Jei taikyti Rinkimų kodekso ir kitų teisės aktų terminus, tai iki rinkimų II turo neįmanoma fiziškai suspėti išnagrinėti skundus. Nes apygardų komisijų sprendimus galima skųsti VRK, o šios – teismui.

VRK narė Olga Kilkinova, atstovaujanti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą, posėdyje bandė net atvirai meluoti, kad neišnagrinėti skundai yra ne dėl balsavimo rezultatų. Teko šią įžūlią personą pastatyti į vietą. Bet į mūsų teisėtus argumentus dėmesio nekreipiantis skęstantis VRK laivas buldozeriu vieningai patvirtino balsavimų rezultatus ir paskelbė Respublikos Prezidento rinkimų II turą.

Pagrįstu mūsų gautais duomenimis, net iki 800 000 balsavimo biuletenių referendume ir Respublikos Prezidento galėjo būti panaudoti neteisėtai. Tikslius duomenis galima nustatyti, išreikalavus iš VRK jos slepiamus balsavimo biuletenių perdavimo apylinkių komisijoms aktus ir balsų skaičiavimo protokolus.

Dėl šių priežasčių 2024-05-21 d. Zigmo Vaišvilos skundu kreiptasi į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą, prašant panaikinti VRK sprendimą dėl Respublikos Prezidento rinkimų I turo rezultatų patvirtinimo šių rinkimų II turo paskelbimo. Teismo prašoma taikyti galimo teismo sprendimo byloje užtikrinimo priemones – stabdyti balsavimą šių rinkimų II ture.

Dėl referendumo galutinių balsavimo rezultatų, kurie „surinkti“ identiškais būdais, patvirtinimo teismui pateikti skundą fiziškai nespėta.

Ir nepulkime į neviltį. Ir kandidatai į Respublikos Prezidentus neturi moralinės teisės nieko toliau nedaryti, nes jie pakėlė žmones, suteikė jiems viltį. Vilties praradimas – labai skaudus. Kitą kartą šių žmonių neprisikviesite į talką.

Ateikime į Respublikos Prezidento rinkimų II turą, nors jis ir neteisėtai vykdomas. Rinkimų I turo rezultatai akivaizdžiai yra kiti, nei skelbia VRK. Tačiau būtina ne tik apsunkinti šių manipuliacijų vykdytojų darbą, bet ir fiksuoti kuo daugiau šių manipuliacijų.

Kad galima būtų teismui skųsti ir Respublikos Prezidento rinkimų galutinius rezultatus. Kad galima būtų iki Seimo rinkimų šią manipuliacijų sistemą pašalinti iš manipuliatorių rankų. Kad sustabdyti pagal tą pačią manipuliavimo schemą vykdomus rinkimus į Europos Parlamentą.

Kad galėtume susigrąžinti valstybę iš ją neteisėtai užvaldžiusių manipuliatorių.

❗️Raginame nuėjti į rinkimus ir SUGADINTI balsavimo biuletenį❗️

0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Enter Captcha Here :