ĮVYKIAI
I. Šimonytė: dėl Rusijos pradėto karo Ukrainoje gali būti skelbiama nepaprastoji padėtis Lietuvoje

I. Šimonytė: dėl Rusijos pradėto karo Ukrainoje gali būti skelbiama nepaprastoji padėtis Lietuvoje

Rusijai ketvirtadienį pradėjus karinius veiksmus Ukrainoje, Lietuvoje gali būti skelbiama nepaprastoji padėtis, sako premjerė Ingrida Šimonytė. Lietuvos krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas teigė, kad Baltijos šalys ir Lenkija siūlys aktyvuoti NATO ketvirtąjį straipsnį ir pradėti konsultacijas tarp sąjungininkų.

„Pati situacija reikalauja aptarimo ir veikiausiai prezidentas priims sprendimą dėl nepaprastosios padėties šaukimo, dėl ko reikėtų Seimo susirinkimo“, – sakė premjerė.

„Nepaisant to, kad ponas Putinas savo, kaip atrodo, iš anksto įrašytame kreipimesi kalba apie kažkokią specialią operaciją Donbase, tačiau tai, kas iš tikrųjų vyksta, manau, kad gali būti vadinama pilno masto karine operacija, karine invazija, nes girdime apie sprogimus, kurių šaltinio iki galo gal dar nežinome, bet miestuose, kurie su Donbasu tikrai nieko bendro neturi“, – teigė premjerė.

Pasak jos, šiuo metu Vakarams svarbu išlaikyti vienybę, kurią pademonstravo nuo pat tada, kai Kremlius ėmė kelti ultimatumus.

„Reikia tartis dėl diplomatinio spaudimo, politinio spaudimo, ekonominio spaudimo Kremliaus režimui, bet taip pat ir dėl paramos Ukrainai“, – sakė ji.

„Tai yra konsultacijos, kurios, aišku, bus skirtos ir viso NATO rytinio flango apginamumo stiprinimui ir bus svarstoma, kokios gali būti pagalbos priemonės, skirtos ir Ukrainai“, – sakė Seimo narys.

Kaip sakė Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, konsultacijos pagal ketvirtąjį straipsnį prasidės „artimiausiomis valandomis“.

„Karas Ukrainoje prasidėjo. Baltijos šalys ir Lenkija siūlys pradėti NATO ketvirtojo straipsnio aktyvavimą. Toks sprendimas bus apsvarstytas šiandien Valstybės gynimo taryboje“, – vėliau išplatintame pranešime sako A. Anušauskas.

„Kaip taisyklė, tokios konsultacijos atveda prie tam tikro papildomo pajėgų generavimo vienose ar kituose regionuose, prie greitojo reagavimo pajėgų gali atvesti aktyvavimo ir panašiai“, – teigė krašto apsaugos ministras.

0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Enter Captcha Here :