NUOMONĖS
Justina GAFUROVA: Nuo kada Trispalvė tapo pavojinga?

Justina GAFUROVA: Nuo kada Trispalvė tapo pavojinga?

Pastarieji valstybiniai minėjimai parodė, Tautos balsas valdžią veikia kaip kokia alergija, o gal sukelia traukulius, pyktį ar net agresiją.

Štai ruošiantis Vasario 16-osios minėjimui, norintieji apsilankyti Vilniuje buvo įspėti ir gąsdinami baudomis už švilpimą. Taip pat buvo pranešta, kad nebus galima atsinešti būgnų ar kitų garsą skleidžiančių priemonių. Mat buvo bijoma, kad Vytautui Landsbergiui pasirodžius balkonėlyje, susirinkę žmonės pasakys, ką apie jį galvoja. Pasigirdo netgi kalbų, kad ruošiama itin galinga garso aparatūra. Kad tik patriarcho balsas nebūtų užgožtas Tautos balso.

Beje, nei būgnų, nei kokių švilpynių nėra jokiame draudžiamų su savimi turėti daiktų sąraše. Tarp tokių yra tik ginklai, lengvai užsidegančios, stipriai veikiančios arba radioaktyviosios medžiagos, alkoholiniai gėrimai.

Bet visų baisiausiu traukuliu tapo policijos pasisakymai, kad Trispalvėmis pasipuošę autobusai ir transportas, norintis patekti į Vilnių, bus stabdomas ir įspėjamas. O galiausiai dalies tautine atributika pasipuošusių žmonių policija nė neprileido prie balkonėlio – užtvėrė priėjimus.

Rimtai? Tai ne koks nemalonus sapnas? Valstybės Nepriklausomybės dienos minėjime Trispalvės tapo pavojingos, nepageidaujamos? Tegul kiekvienas sau atsako į šiuos klausimus, bet tik priminsiu, kad užpernai Vilniuje vyko toks „Black Lives Matter” judėjimo palaikymo protestas. Jame jaunimėlis su ministre Aušrine Armonaite netrukdomi protestavo ir niekam neužkliuvo netgi plakatai su užrašais „Fuck The Police” arba „Negausim teisybės, nebus ramybės”. Keista ta laisva Lietuva – vieniems – teisės, kitiems tik suvaržymai.

Beje, gal kas ir labai tikėjosi, bet V.Landsbergis nebuvo nei kuo apmėtytas, nei apspjaudytas, nei užpultas. Teko tik atlaikyti skanduotę „Gėda”.

Artėja Kovo 11-oji. Net neabejoju, kad valdžia nepatenkinti piliečiai vėl rinksis į minėjimus ir mitingus. Kokius naujus valdžios agresijos priepuolius tai iššauks, kas dar bus uždrausta? Gal mūsų valdžia, nuolat kritikuojanti Baltarusiją, kiekvienam užklijuos burną ir sakys, kad tai – demokratija?

0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Enter Captcha Here :