ĮVYKIAI
Šimonytė pasisakė už visų lyčių lygiateisiškumą

Šimonytė pasisakė už visų lyčių lygiateisiškumą

Premjerė Ingrida Šimonytė sveikinadama konferencijos „Lyderė kalba: Moterų įgalinimas moksle. Ko reikia šiandien?“ dalyvius, atkreipė dėmesį, kad „tiek moterys, tiek vyrai turi būti įgalinti išskleisti turimus talentus ir kompetencijas“.

„Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad lyčių lygybės ir moterų lyderystės klausimas, nepaisant gausių tarptautinės politikos iššūkių, nepasitraukė iš viešų diskusijų darbotvarkės. Tai teisingumo ir orumo klausimas, tai nuolatinė kova su įsisenėjusiais stereotipais, kurie, deja, kaip matome iš mokslinių tyrimų, nyksta pernelyg lėtai. Labai svarbu pabrėžti, kad lyčių lygybės – ne tik teisės normose, bet ir mūsų visų galvose – siekis nėra kova prieš ką nors, bet noras pašalinti deformacijas, kurios žalingos visiems ir kurios neleidžia išskleisti turimus talentus bei galimybes“, – sakoma premjerės sveikinime.

Vyriausybės vadovė pabrėžia, kad „reikia struktūrinių pokyčių, nuoseklios edukacijos“, o kiekvieno asmens orumas ir lygiateisiškumas nuo pat pirmų gyvenimo žingsnių turi būti įprastas ir natūralus dalykas“.

„Vasario 11-ąją minėjome Tarptautinę moterų ir mergaičių moksle dieną. Mūsų neapibrėžtumo kupiname šiuolaikiniame pasaulyje labai reikia įvairių specialistų, mokslininkų, kurie savitu žvilgsniu ir žiniomis padėtų įveikti iššūkius ir nurodytų gaires. Tiek moterys, tiek vyrai turi būti įgalinti išskleisti turimus talentus ir kompetencijas, kad galėtų visavertiškai prisidėti prie šio pasaulio tobulinimo. Tuo turėtų būti suinteresuotas kiekvienas“, – nurodė I. Šimonytė.

Perspausdinta iš Bernardinai.lt

0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *
Enter Captcha Here :